Zastosowanie
Alwero Kołdra rehabilitacyjna HIT z runa owczego 400 g / 215 x 200 , kolor beżowy
Produkty z wełny pozwalają skórze oddychać, zapewniają optymalny komfort cieplny, a nadmierna wilgoć jest absorbowana przez jej włókna.
Pościele z dzianiny wełnianej używane bez powlekania powodują naturalny mikro masaż w bezpośrednim kontakcie ze skórą , co pobudza receptory i ma wpływ na poprawę krążenia krwi .
Alwero kolekcja pościeli, oparta o dzianinę wgramaturze 400g/m2 (dla pojedynczej warstwy dzianiny). Zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniach o typowej temperaturze .
Użyta wełna jest mieszanką wełen europejskich, nowozelandzkich i tureckich. Włókno wełniane jest w typie merynosowym. Wyróżnia się ono tym, że jest sprężyste, delikatne , doskonale regeneruje organizm.
W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, więc warto zadbać o to aby było ono miejscem relaksu i regeneracji naszego ciała. Wygodny materac i dobra pościel to czynniki , które sprzyjają dobremu spaniu.
Pościel z wełny staje się coraz bardziej popularna, ponieważ posiada właściwości pozytywnie sprzyjające na zdrowie i sen człowieka.
Produkty pościelowe z wełny eliminują jony dodatnie , akumulują cieplo, łagodzą bóle kostno-stawowe i nerwobóle oraz napięcie mięśniowe.
Wełna ma dużą zdolność do wchłaniania wody i nie sprawia przy tym wrażenia wilgotnej.
Włókna wełniane dostosowują się do warunków pogodowych , kurczą się gdy jest zimno i rozprężają gdy robi się ciepło, a to sprawi, że pościel wełniana ogrzeje nas zimą, a w lecie nie obudzimy się zlani potem.
Pościel wełniana nadaje się dla alergików, dzięki zawartości lanoliny, która pokrywa każdy włos , chroniąc wełnę przed rozwojem bakterii i roztoczy.
Produkty pościelowe z wełny są naturalne i ekologiczne, a przy właściwej pielęgnacji mogą służyć przez długie lata !
Skład surowcowy :
warstwa użytkowa : 100 % wełny w runie
materiał użytkowy : 100 % bawełna
wypełnienie : 100 % poliester
Przepis prania i konserwacji :
Prać i płukać w temperaturze : 30 stopni C - proces łagodny
Nie stosować bielenia
Suszyć w stanie rozłóżonym
Nie prasować
Można czyścić chemicznie - proces łagodny
Nie usuwać plam rozpuszczalnikami
Nie stosować u osób uczulonych na wełnę
Nie należy stosować na uszkodzoną skórę, w tym na odleżyny
Nie należy stosować u osób z ostrymi stanami zapalnymi tkanek miękkich oraz ostrymi stanami zapalnymi narządów ruchu
Dla niemowląt i małych dzieci oraz osób wrażliwych na działanie drażniące włókien wełnianych, zaleca się używanie wyrobów zabezpieczonych przed ewentualnym przedostaniem się włókien do oczu, nosa, gardła.
Producent : Polska
Certyfikaty:



Zalety runa owczego:
Wełna posiada ogromne zdolności do wchłaniania wilgoci – może wchłonąć nawet do 30% swojej masy, nie sprawiając przy tym wrażenia mokrej. Higroskopijność docenią przede wszystkim te osoby, które w nocy intensywnie się pocą. Ciągłe naprzemienne odkrywanie się i przykrywanie sprzyja rozwojowi chorób reumatycznych. Wełna wchłania pot, by następnie wydostać go na zewnątrz. Sprzyja tym samym utrzymaniu temperatury ciała na jednym poziomie.
Kolejną cechą wełny jest jej zdolność do termoregulacji. Dobra jakościowo wełna zapewni nam ciepło w zimie i ochronę przed przegrzaniem organizmu w lecie. Włókna wełniane kurczą się, gdy jest zimno, a rozprężają, gdy temperatura jest wysoka.
Ponadto wełniane włókna zapewnią nam delikatny mikro-masaż, który usprawni nasze krążenie i pomoże zapobiegać chorobom układu krążenia. Masując zakończenia nerwowe zmniejszają także napięcie i bóle.
Kolejną cechą wełny jest zdolność do eliminowania szkodliwych dla naszego organizmu jonów dodatnich, będących przyczyną zmęczenia i bólu głowy. Zastępuje je jonami ujemnymi, pozytywnie działającymi na organizm ludzki. Jonizacja dodatnia powstaje przez kontakt z syntetykami, które zakłócają system nerwowy, powodując także spadek odporności i nadmierną pobudliwość
Żywa wełna (pozyskiwana przy strzyżeniu żywych zwierząt) zawiera lanolinę, czyli naturalny tłuszcz zwierzęcy. Powleka ona każdy włos, zabijając bakterie i roztocza, a także sprzyja wynoszeniu wszelkich zanieczyszczeń na powierzchnię włosa – brud zostaje na zewnątrz, a w głębi pozostaje czysta wełna.
Poduszki i zagłówki wełniane są także często stosowane jako podpora głowy i szyi, szczególnie przez osoby cierpiące na bóle szyjnego odcinka kręgosłupa. Ich kształt sprzyja jego stabilnemu, prawidłowemu ułożeniu, a sama wełna dodatkowo ogrzewa kręgi.
Głowa i przede wszystkim kręgosłup to jedna z ważniejszych części ciała. Nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu, z perspektywy wielu lat może niekorzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Poduszki wełniane rehabilitacyjne to doskonała alternatywa i prawdziwa opieka dla naszych kręgów. Od tej pory sen będzie czymś niezapomnianym.
Pościel wełniana jest także odpowiednia dla alergików – oczywiście o ile nie jesteśmy uczuleni na samą wełnę. Posiada ona właściwości, dzięki którym nie gromadzi kurzu oraz potu, przez co stwarza niesprzyjające warunki rozwoju dla roztoczy (żywią się one zrogowaciałym naskórkiem i potem ludzkim). Ponadto, dzięki zawartości lanoliny we włóknach oraz sprężystej budowie runa, zabrudzenia zatrzymywane są na powierzchni i nie mają możliwości przeniknięcia w głąb kołdry czy poduszki.
Kołdry wełniane przeznaczone są dla osób cierpiących na różne dolegliwości reumatyczne, bóle kręgosłupa i dla tych, którzy przywiązują wagę do zdrowego trybu życia – w ramach działań profilaktycznych.
Oto niektóre dolegliwości, w leczeniu których może pomóc wełna:
choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa,
rwa kulszowa,
korzonki,
dolegliwości reumatyczne,
nerwobóle,
bóle pourazowe,
schorzenia nerek,
zaburzenia termoregulacji,
stany zapalne ścięgien, mięśni i więzadeł,
zespoły bólowe kręgosłupa,
odleżyny,
zaburzenia krążenia (gdyż wykonują one delikatny mikro masaż).

ALWERO
Bielsko-Biała, miasto, nieopodal którego powstała firma ALWERO jest jednym z najstarszych ośrodków produkcji sukienniczej w Polsce a czynniki, które miały wpływ na powstanie i rozwój przemysłu , to :
- hodowla owiec okolicznych górach, na szeroką skalę, dostarczająca surowca wełnianego,
- czysta woda z rzeki Białej, wykorzystywana zarówno w procesie technologicznym wytwarzania sukien, jak i będąca siłą napędową urządzeń produkcyjnych.
W okresie pomiędzy dwoma wojnami światowymi, produkty bielskiego okręgu przemysłowego były eksportowane do 35 krajów. Wśród odbiorców dominowały kraje Europejskie, ale produkty trafiały nawet do Indii. W okresie po II wojnie światowej, nastąpił dalszy rozwój przemysłu włókienniczego w regionie. Przy międzynarodowej współpracy, prowadzonej przez Izbę Wełny - samorządową organizację branżową, produkty fabryk zaczęły być wyróżniane znakiem jakości Woolmark.
Bielsko-bialski sukces rozpowszechnił produkcję tekstyliów, na okoliczne tereny i tak swój początek miały m.in. Cechy Rzemieślnicze w Kętach i Wilamowicach, ściśle ze sobą współpracujące. Duże zmiany w strukturze rynku krajowego oraz zmiany na rynku globalnym końca XX wieku, doprowadziły do likwidacji wielkiego przemysłu wełnianego w naszym kraju. Dzisiaj o jego czasach świetności, przypominają stare zdjęcia, nieliczne już fasady dawnych fabryk, coraz częściej zmienianych na galerie handlowe.
Rodzime tradycje, siła natury i ludzie, byli tym, co pozwoliło znaleźć ALWERO nowe możliwości wykorzystania drzemiącego w wełnie potencjału. Poprzednie pokolenie zapoczątkowało w rodzinie działalność produkcyjną skupiającą się głównie na niej. Dzianina futerkowa, z okrywą z runa owczego, dość rzadki na rynku rodzaj materiału, stał się rodzinną specjalnością.
W 2000 roku wykorzystując kanony strojów regionalnych, między innymi kamizelek i obuwia, producent przygotował kilka produktów, które łączyły w sobie to, co najlepsze w wełnie ze stylem góralskim. To był strzał w „dziesiątkę”. Zapotrzebowanie na produkty rosło z sezonu na sezon.
Sprzedaż krajowa, na początku stanowiła 100% rynku zbytu marki. Od 2002 roku znacznie przesuwała się poza granice kraju. Obecnie współpracuje z odbiorcami w 27 krajach. Zaczynając, sprzedaż producnt kierował się na rynek polski, dzisiaj natomiast rodzimy rynek stanowi 11% obrotów firmy ale istotną częścią jej planów rozwoju. Produkty wełniane Alwero kupowane są w większości krajów Unii Europejskiej i na innych kontynentach.
Rozwój firmy, trwający nieustannie, już 15 lat, możliwy był dzięki opracowywaniu coraz to nowszych zastosowań podstawowego surowca. Producent zaczynał od nieskomplikowanych produktów. Dzisiaj, chętnie sięga po nowe wyzwania a produkty, dzięki temu stają się coraz bardziej zaawansowane.
Unikalne walory i najwyższą jakość produktów zostały wielokrotnie potwierdzone w testach i badaniach, czego dowodem są przyznane i utrzymywane certyfikaty.
Marka zmierza ku przyszłości z duchem czasu. Powiększa ofertę swoich produktów. Powstają nowe kanały dystrybucji. Dociera do coraz szerszej grupy konsumentów.
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz